Iesvētību noslēguma pasākums

Kā jau katru gadu, arī šogad vienpadsmitās klases iesvētija jaunos desmitos…
ieskats pēdējā posmā – priekšnesumi… 2008. gada 24. oktobris


©”Lavīze” 2008.novembris “Iesvētības”:

Šogad Bauskas 1. vidusskolā iesvētības notika 24. oktobrī, kuras sākās jau no paša rīta. Katrai klasei bija dota tēma, kā jāģērbjas, jāizskatās.
10. a klasei bija tēma – „lauķi Havaju salās.” Agnese V. un Edgars K. Pastāstīja par dienas notikumiem – meitenēm skolā bija jāierodas ar gumijas zābakiem, bet puišiem ar baltām zeķubiksēm un šortiem. No rīta klasei nācās doties ārā un vingrot, dziedot dziesmu no reklāmas:”Es esmu ledus pingvīns, ledus, ledus pingvīns.” Pēc vingrošanas katram pie kājas tika piesieta bundža, un tādi viņi varēja doties atpakaļ uz stundām. [Jā, viņus skolā ļoti labi varēja sadzirdēt.] Visdullāk viņiem gāja garajā starpbrīdī, kad tie, ietīti pārtikas plēvē, sacenšoties skrēja līdz pus stadionam un atkal atpakaļ, tiesa-bez kritieniem neiztika. Nākamais bija pārtapšana pankūkģīmjos- klasei priekšā bija noliktas 3 bļodas: pirmajā ūdens, otrajā olas un trešajā milti. Tā nu viņiem vajadzēja bāzt galvu katrā bļodā un izvilkt no tās vienu konfekti un pārlikt to otrā bļodā. Kad visi bija pārtapuši par pankūkģīmjiem, bija jādod zvērests. Izklausās vienkārši, bet, lai visu mazliet sarežģītu, jaunajiem matemātiķiem bija jādod zvērests ar ābolu mutē! Tā nu nodevuši zvērestu un kārtīgi iesvētīti tie bija brīvi!
10. b klasei tēma bija „Nūģi.” Lelde L. Stāstīja par viņas klases iesvētību dienas piedzīvojumiem – rīts tiem sākās ar to, ka somas viņiem nācās likt maisiņos, kurus tiem iedeva 11. klase. Pēc pirmās stundas vestibilā viņiem nācās tīrīt zobus ar zobu pastu, kura, viņasprāt, garšoja pēc celtniecības materiāliem. Pēc otrās stundas jaunos valodniekus izveda ārā, kur tiem uz vaigiem smērēja majonēzi, izdāļāja nazīšus un viņiem vajadzēja skūt vienam otru. Dienas turpinājumā klase devās ārā uz šķēršļu joslu, kur tiem vajadzēja sadalīties komandās, rāpot un vākt ar muti končas. Protams, lai viss izvērstos interesantāk, tai komandai, kura zaudēja, vajadzēja no bļodas, kurā bija ūdens vilkt ārā pelmeņus, kuri jau bija kļuvuši jēli un izšķīduši.
10.c klases tēma bija-pasaku varoņi. Stāstīja Baiba V. Diena sākās ar to, ka pirmās stundas laikā viņiem vajadzēja ar sevi iepazīstināt un pēc tam visu klasi apzīmēja un sapūta ar draņķīgām smaržām. Starpbrīdī visiem iedeva dziesmas vārdus, kurai neviens nezināja melodiju, un vajadzēja staigāt pa skolu un dziedāt. Ļoti atmiņā palikušas pusdienas, kur katra likteni „izlēma” metamais kauliņš, proti, kādu ciparu uzmetīsi – to ēdīsi. Piedāvājumi bija dažādi – sākot no šokolādes un beidzot ar nezināmas izcelsmes putru. Vienā no īsajiem starpbrīžiem topošos biznesmeņus izveda ārā, kur sivēntiņiem vajadzēja bēgt no vilka, tiesa, bēgšanas laikā viens no sivēniem paspēja normāli papļāpāt pa telefonu, kaut gan viņš bija tas, kuram visvairāk dzinās pakaļ. Septiņiem Sniegbaltītes rūķiem nācās mazajos maisiņos vākt pa futbola laukumu sakritušās lapas, bet tie atrada alternatīvu, aizskrienot uz tuvējo sagrābto lapu čupu, kur bez pūlēm maisiņus varēja pielasīt, bet Sniegbaltītei tikmēr tika iedoti divi āboli, kurus tai vajadzēja apēst ik pēc kodiena nokrītot [nomirstot] un atkal ceļoties augšā, atkal nokožoties un nokrītot utt. Garā starpbrīža laikā klasei vajadzēja staigāt pa skolu, un, dziedot dziesmas, ubagot naudu. 15 minūšu laikā tie savāca pāri 5 Ls un pa šo naudiņu nopirka skolotājai dāvanu.
10.d klasei vajadzēja saģērbties kā gulbjiem,- par tās trakās dienas notikumiem mums pastāstīja Ieva Š. Pēc pirmās stundas viņas klasesbiedriem vajadzēja doties pa diviem ārā no klases, kur tiem deva negaršīgu kliņģeri. Tiem pie pēdas piesēja dēli, bet tos, kuri nebija kārtīgi apģērbušies, piesēja pie ķēdes, kā cietumniekus, un pielika tiem zīmīti – notiesāti par neapģērbšanos. Garajā starpbrīdī viņi gāja uz RIMI, kur tiem parkā matus aplēja ar cukurūdeni un matos iebēra putuplastu. Klasei iedeva plakātus: vieniem – PASAULES GALS KLĀT, NLO utt. Citiem – PIEŅEMT KORU KAROS. Tiem, kuriem bija NLO un Pasaules gala plakāti, vajadzēja pa priekšu skriet un saukt :”Pasaules gals klāt!” Pārējie lēnām gāja uz Rimi un pa ceļam tika aplieti ar kečupu. Pie Rimi dziedāja dziesmas un turēja plakātus, lai PIEŅEM KORU KAROS.
Pēcpusdienas/vakara pusē notika pasākums, kur piedalījās gan desmitie, gan vienpadsmitie, diemžēl 10.d klase neieradās. Visām klasēm bija sagatavoti priekšnesumi, tiesa daudzi sasmējās, kad vakara vadītājas teica, lai nu pavērojam to, ko jau māk vienpadsmitie un kā tie var sevi parādīt. Neilgi pēc šiem vārdiem uzstājās 11.d klases puiši, kuri mazos, baltos krekliņos, baltos svārciņos un zeķubiksēs dejoja ko līdzīgu kā baletā “Gulbju ezers”. Patīkamu atmosfēru radīja saliedētība, kas valdīja klašu starpā, starp vienpadsmitajiem un desmitajiem, kā arī pašu desmito vidū. Papildus prieku deva smiekli, kuri ieskanējās katra priekšnesuma laikā. Vienpadsmitie tiešām bija pacentušies, lai šīs iesvētības būtu neaizmirstamas un burvīgas – vismaz to noslēgumu. Vienīgais, ko mēs, desmitie, varam teikt, ir – liels, liels, PALDIES JUMS.

lIze

5 Comments »

 1. Pele teica

  2008-11-26 @ 08:16

  Jauks darbiņš padarīts! Mārci, paldies par interesantām bildēm albumā!

 2. katrina teica

  2008-11-27 @ 20:19

  divaini gan tie cilvekui!!!!!!!!!!!

 3. Interesents teica

  2008-12-11 @ 14:55

  Pēc bildēm var spriest ka Mārcim D patīk Tā Veronika no a klases.
  hmmm

 4. donis teica

  2008-12-11 @ 17:26

  interesent: pēc kurām bildēm tu par to spried? + kā jau vienmēr šeit strādā likums ”aizliegtais auglis vissaldaakais” ti – visinteresantāk ir fotografēt to, kurš negrib lai viņu fotografē…

 5. Uh! teica

  2008-12-12 @ 08:19

  Nu un tad ka patīk, Tev arī patīk un man arī patīk! Kāpēc lai smuka meitene nepatiktu?!

Ko teiksi?