2012-07-05

ACTA ir apturēts!

Tēma Dažādi, Internets , 2012-07-05 @ 11:57 , autors

Trešdien, 2012.gada 4.jūlijā, Eiropas Parlaments noraidīja
Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumu (ACTA),
līdz ar to tas vairs nevar stāties spēkā Eiropas Savienībā.
478 deputāti balsoja pret ACTA, 39 par, 165 atturējās.

ACTA [Anti-Counterfeiting Trade Agreement/Pretviltošanas tirdzniecības līgums] – nosaukums ir maldinošs. ACTA mērķis ir intelektuālā īpašuma aizsardzība.

ACTA var īstenot tikai ar visu cilvēka darbību izsekošanu Internetā (un ne tikai), lai nodrošinātu autortiesību turētāju tiesības uz peļņu.

notepad.lv:

Nepatīkamākais ir tas, ka autortiesību īpašnieki atbilstoši šim Nolīgumam var prasīt no interneta pakalpojumu sniedzējiem filtrēt klientu datu straumi ar mērķi atklāt nelikumīgas lejuplādes (27. pants).

2012.gada 26.janvārī ACTA līgumu Tokijā parakstīja Eiropas Savienība un 22 tās dalībvalstis( arī Latvija ), kas izsauca plašus protestus Eiropā, pat Latvijā.
– – –
en.wikipedia.org – Anti-Counterfeiting Trade Agreement
manabalss.lv – STOP ACTA – balso pret ACTA
ACTA teksts latviski.doc(151 KiB) no mk.gov.lv
– – –
2012-02-08 esmaja.lv – 10 mīti par ACTA
2012-01-27 diena.lv – Vaidere: ACTA mērķis ir novērst viltojumus un aizsargāt autortiesības
2012-02-24 www.em.gov.lv – ACTA: skaidrojums pants pa pantam :

27.pants 4.punkts
…4. Puse saskaņā ar saviem normatīvajiem aktiem var pilnvarot savas kompetentās iestādes likt tiešsaistes pakalpojumu sniedzējam steidzami izpaust tiesību īpašniekam informāciju, kas ir pietiekama, lai identificētu abonentu, kura konts, iespējams, ir izmantots pārkāpuma veikšanai, ja šis tiesību īpašnieks ir iesniedzis likumīgi pamatotu prasību par preču zīmes vai autortiesību vai blakustiesību pārkāpumu un ja šādu informāciju vēlas saņemt, lai aizsargātu vai īstenotu šīs tiesības.

Latvijā šāda prasība jau ir paredzēta sakaņā ar 04.12.2007. Ministru kabaineta noteikumiem Nr.820 “Kārtība, kādā pirmstiesas izmeklēšanas iestādes, operatīvās darbības subjekti, valsts drošības iestādes, prokuratūra un tiesa pieprasa un elektronisko sakaru komersants nodod saglabājamos datus, kā arī kārtība, kādā apkopo statistisko informāciju par saglabājamo datu pieprasījumiem un to izsniegšanu”.

Ko teiksi?