2011-11-24

Veltījums fotomākslai

Tēma Bibliotēka , 2011-11-24 @ 13:47 , autors

21.novembrī Bauskas Valsts ģimnāzijas informācijas centrā – bibliotēkā tika atklāta īpaša izstāde galerijā ,,Siena” –

piecdesmitā pēc kārtas.

Tā tika sarīkota, izstādot mākslinieku darbus, ar kuriem vienmēr bijusi laba sadarbība. Tie bijuši gan šīs skolas skolēni, gan plaši pazīstami mākslinieki. Protams, visus darbu autorus nebija iespējams apzināt, tādēļ 50.izstādē aplūkojamas Ivara Kalniņa, Laimoņa Šulca, Jadvigas Šlosbergas, Daiņa Godaiņa, Laimdotas Neikšānes un Daigas Dobres fotogrāfijas.

Izstādei tika izvēlēts nosaukums – ,,Veltījums fotomākslai”, jo katra fotogrāfija izsaka to, cik brīnišķīgi ir notvert kadru kādā īpašā skaistā mirklī, lai tas paliktu mūžīgs.

Lai skolēni un skolotāji varētu regulāri apskatīt mākslinieciski augstvērtīgas fotogrāfijas, ir jāpateicas skolas bijušajai ilggadējai bibliotēkas vadītājai Intai Dzelzkalējai, kuras ideja bija ierīkot šādu galeriju ar nosaukumu ,,Siena”.

Izstādes atklāšanā Inta Dzelzkalēja apmeklētājiem pastāstīja, ka sākotnēji bijusi doma izstādīt gleznas, taču nonākusi pie secinājuma, ka fotogrāfiju izstādes vēl jo vairāk veicinās skolēnos interesi par mākslu. Savas pirmās personālizstādes galerijā ,,Siena” sarīkojuši tagad pazīstami mākslinieki Ojārs Saulītis, Guna Zariņa un citi.

Izstādes apmeklētāji noklausījās 12.b klases audzēkņa Krista Mediņa sacerēto un komponēto dziesmu, kurā viņš aicināja visus izpausties radoši un izmantot savus talantus.

Izstāžu veidošanā skolai vienmēr ir bijusi ļoti laba sadarbība ar Tautas fotostudiju ,,Bauska” un tās vadītāju Ivaru Kalniņu, kuram jāpateicas arī par šīs izstādes tapšanu. Viņš pastāstīja par to, kas jāzina topošajam fotogrāfam un aicināja iesaistīties fotostudijas darbā.

Pasākumā piedalījās arī fotomākslinieks Laimonis Šulcs, kurš vienmēr interesējas par galerijas ,,Siena” izstādēm un ir ļoti pretimnākošs, ja viņam lūdz atnest savus darbus. Izstādes apmeklētāji ar interesi apskatīja fotogrāfijas no viņa kolekcijas, kas tapušas 19.gs.beigās, un bija pārsteigti, cik tās labi saglabājušās.

Uz izstādes atklāšanu aicinātie 10.a klases skolēni fotomāksliniekiem uzdeva jautājumus, un varēja vērot, ka daudzi ieinteresējas par fotomākslu.

Gan fotomāksliniekiem, gan pasākuma organizatoriem vienmēr ir patiess gandarījums redzēt skolēnu interesi par fotomākslu, tas dod iedvesmu turpmākajam darbam.

Fotogrāfijas 50.izstādē būs apskatāmas līdz decembra beigām.

Bibliotekāre
D.Šķirpo

Krists Mediņš
Krists Mediņš

fotomākslinieki Laimonis Šulcs un Ivars Kalniņš
fotomākslinieki Laimonis Šulcs un Ivars Kalniņš

Ko teiksi?