2011-08-04

Projekts „Iekļaujoša ģimene, bērnudārzs, skola un sabiedrība”

Tēma Bauska, Latvija, Skola , 2011-08-04 @ 11:02 , autors Māra

projekts_logo
Projekts „Iekļaujoša ģimene, bērnudārzs, skola un sabiedrība”, ko finansiāli atbalsta Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai, jau aizvadījis savas darbības pirmo pusgadu.

Seminārs „Skola ģimenei” plānots no 8.-10.augustam Iecupēs.

Projekta pusgadā ir izveidota stabila profesionāļu komanda, kas strādā pie mērķa grupu iekļaušanas vietējā sabiedrībā veicinošiem pasākumiem: dažādi speciālisti – sociālais darbinieks, psihologs, pedagogi, jurists, narkologs – sniedz atbalstu projekta mērķu grupas pārstāvjiem, kas ir gan individuālas konsultācijas, pārrunas, gan arī grupu pasākumi un nodarbības. Pirmās grupas – Atbalsta – izglītojoša grupa senioriem, PUS – pie – AUDZIS, Drošo rūķu skola, un Bērnu emocionālās audzināšanas grupa savu darbību ir beigušas un septembrī darbu uzsāks otrās grupas tieši šādās vecumu grupās. Reizi mēnesī joprojām tiek organizētas aktīvas atpūtas iespējas apmeklējot dažādus kultūras pasākumus un atpūšoties kopā. Lai dažādotu tēmas un nodrošinātu pasākumu saturīgumu, nodarbībās piedalās kompetenti lektori, kuri teorētisko informāciju saista ar praktiskām nodarbēm.

Iekļaujošās izglītības attīstības jomā, projektā jau paveiktas pirmās iestrādnes: licencētas 5 speciālās izglītības programmas pēc iekļaujošās izglītības principiem un viena bilingvālā izglītības programma, kuras sākoties jaunajam mācību gadam tiks ieviestas Bauskas 2.vidusskolas 1.un 2.klasē, kurās tiks uzņemti bērni ar īpašām vajadzībām. Skolas pedagogi un Īslīces SOS PII kopskaitā 31 pedagogs guvuši prasmes un zināšanas darbam iekļaujošajā izglītībā. Bauskas 1.vidusskolā darbu turpina sociālais pedagogs, un vasaras mēnešos tiek strādāts pie socializācijas programmas, kas skolēnam māca zināt savu lomu kā skolā, tā arī mājās un uz ielas, un kas paredz sekmīgu skolēna iekļaušanos sabiedrībā. Programma skolā tiks īstenota uzsākot jauno mācību gadu.

No 27.līdz 29.jūnijam Iecavas novada Iecupēs notika projekta ietvaros plānotais vasaras seminārs „Skola ģimenei”, kurā piedalījās senioru grupas pārstāves ar saviem mazbērniem, kā arī Rūķu grupas bērni ar savām ģimenēm. Semināra laikā tika organizētas izglītojoši aktīvas nodarbības gan lieliem, gan maziem: orientēšanās pārgājiens, psihologu vadītas nodarbības, darbs radošās darbnīcās –zīmēšanas, sporta un brīvdabas teātra studija, vecāki uzzināja par latviešu pirts noslēpumiem un saskarsmes gudrības psihoterapeita vadībā, kā arī bija kopīga sadziedāšanās un desiņu cepšana pie ugunskura. Neliela foto galerija pieejama https://picasaweb.google.com/108516070696405098372/JunijaSeminarsIecava?authkey=Gv1sRgCJyJ5fqoz6PLPw.

Nākamais seminārs „Skola ģimenei” plānots no 8.-10.augustam turpat Iecupēs, kurā šoreiz piedalīsies projekta pusaudžu grupa ar savām ģimenēm.Komentāri slēgti.