2010-12-08

47.izstāde Informācijas centra galerijā ,,Siena”

Tēma Bibliotēka, Skola , 2010-12-08 @ 11:49 , autors

Šajā skaistajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad visur deg sveces un ielīst gaisma, Bauskas 1.vidusskolas Informācijas centra galerijā ,,Siena” 6.decembrī tika atklāta fotogrāfiju izstāde ,,Cilvēki man apkārt”. Izstāde, kura arī izstaro gaismu, jo fotogrāfijās redzamie cilvēki ir gaiši, smaidīgi, dzīvespriecīgi.

Darbu autore ir 12.c klases skolniece Daiga Dobre. Sākusi fotografēt vienkārši savam priekam, bet savu hobiju profesionāli attīstīja, mācoties 10.klasē, kad iesaistījās fotokursos un darbojās fotostudijā ,,Bauska”.

Daigai šī ir jau ceturtā izstāde, taču Informācijas centrā – pirmā personālizstāde.

Daiga stāsta, ka vislabāk viņai patīk fotografēt cilvēkus. Arī šajā izstādē redzami viņas draugi un klasesbiedri, tādēļ arī nosaukums – ,,Cilvēki man apkārt”.

Pēc fotogrāfiju izlikšanas izstādē, skolas Informācijas centrā tās aplūkot ierodas daudz skolēnu, jauniešiem patīk, daudzi atpazīst sevi, daudzi savus draugus, paziņas.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī tās finansiālie atbalstītāji – skolas direktors Raimonds Žabovs un fotostudijas ,,Bauska” mākslinieks Nikolajs Ševirjovs. Direktors uzteica Daigu par uzdrīkstēšanos izstādīt savus darbus, savukārt N.Ševirjovs vēlēja, lai Daiga kļūst par ievērojamu un atpazīstamu fotomākslinieci.

Daigas darbus par mākslinieciski augstvērtīgiem atzina arī fotogrāfijas vecmeistars Laimonis Šulcs. Viņš norādīja uz prasmi saskatīt un izcelt ne tikai cilvēka portretu, bet arī fonu.

Daigas fotogrāfijas ir ievērojamas ar to, ka viņa prot notvert un atraisīt prieka, pozitīvisma mirkli cilvēkā, kuru fotografē, izcelt dabīgumu katrā.

Uz izstādes atklāšanu bija ieradušies arī 5.a klases skolēni ar klases audzinātāju Viju Cerusu. Viņi bija sagatavojuši interesantus vērojumus par fotogrāfijās redzamajiem cilvēkiem.

Izstādes noslēgumā Daigai vēlējām lielu nākotni un veiksmīgu ceļu fotomākslā un veltījām šos Ojāra vācieša vārdus:

“Es skatos mostošās pasaules Lielumā,

Un man reibst galva no tā –

Cik šajā lielajā pasaulē

Es drīkstēšu būt

Liels”

Dace Šķirpo,
Agnese Mačerauska,
IC bibliotekāres


b1v faviconb1v.lv albums – Cilvēki man apkārt

3 Comments »

 1. oga. teica

  2010-12-10 @ 17:22

  malacis, Daig! ļoti skaisti! :))

 2. --- teica

  2011-01-20 @ 12:24

  Piedod, bet tur līdz mākslai vēl ir tālu. Nerunāju par šīm bildēm tieši, bet citas Tu biji sabildējusi, cilvēkus līdz zemceļa (savādāk nemāku pateikt) vieta, galva visa nav bildē, kaut gan cilvēks bildēts visā augumā.
  Nevajag celt sevi pārāk augstu, ja neesi pat vidusceļā.

  Bet veiksmi!

 3. Bibliotēka teica

  2011-02-09 @ 12:16

  Mūsuprāt fotogrāfijas ir mākslinieciski augstvērtīgas, to atzina arī profesionāli fotogrāfi. Ja sasniegta pilnība, nav vairs kur tiekties. Daigu fotomākslā gaida vēl daudz skaistu atklāsmju! Lai veicas!

Ko teiksi?