2008-02-13

Dzejniecei – 80!

Tēma Bibliotēka , 2008-02-13 @ 12:09 , autors

1928. gada 7. februārī pirms 80 gadiem Rīgā mūziķa ģimenē piedzima dzejniece un atdzejotāja ĀRIJA ELKSNE.

2008. gada 7. februārī skolas mazajā zālē dega sveces, smaržoja ziedi, skanēja dzeja – skolotāja Vija Cerusa uz piemiņas pēcpusdienu bija pulcinājusi mūsu vissievišķīgākās dzejnieces Ārijas Elksnes talanta cienītājus, lai varbūt izdotos “līdz saulei aizdomāt”, pāriet ” vēl vienai upei pāri”, pasapņot “klusuma krastā”, atrast spēka vārdus “galotņu gaismā” un apjaust, kas ir “trešā bezgalība”.

Dzejniece ir ienākusi mūsu dzīvē un mājā uz palikšanu. Viņas dzejoļi, pat visskumjākie, ir darījuši citus cilvēkus stiprākus –

“Lai cik biezi sniegi šoziem birs,
Ziedi, kuriem jāplaukst, nenomirs…”,

saka dzejniece, dodot spēku un ticību pārdzīvot grūto brīdi.

Dzejas kompozīciju Es visu mūžu mīlējusi esmu…” bija sagatavojuši Liepājas teātra aktieri Ieva Mūrniece un Haralds Ulmanis.
Veldzējušies trauksmainajās noslēpumainās sievišķības vārsmās, notrausuši pa aizkustinājuma asarai, sarīkojuma viesi dalījās savās personīgajās izjūtās par dzejnieces mūžu un sirdsgaismas klātbūtni saskarsmē ar Ārijas Elksnes dzeju.

Pasākuma izskaņā skolas viesi tika aicināti uz skolas lasītavu, lai vēl paildzinātu emocionālo pārdzīvojumu, pārcilājot vārda mākslinieces dzejas krājumus viņai veltītajā izstādē, un baudītu lieliskas Norvēģijas dabas ainavas IC galerijā “SIENA”. – Laikraksta “Bauskas Dzīve” fotogrāfs Ivars Bogdanovs ir apstādinājis 12 neaizmirstamus mirkļus šīs ziemeļvalsts polārās nakts rēnajā gaismā. Šī ir jau 32. izstāde skolas IC-bibliotēkā un tā arī saucas – Polārgaismas refleksijas“.

3 Comments »

 1. Emocionālā teica

  2008-02-14 @ 11:34

  Paldies Ārijai Elksnei un VIJAI !!!
  Mums šādus brīžus vēl joprojām vajag.

 2. Maija teica

  2008-02-14 @ 12:56

  Skaisti! Ļoti,ļoti emocionāls pasākums. Liels paldies!

 3. danis teica

  2009-02-06 @ 14:55

  jusu biblene rule, visi berni te ir gaiditi .saja biblene ir loti labas bibliotekares.viss ten ir interesants. man patik bernu zurija un es esmu liels fans gramatam.kaut vai krize bibliotekas strada.novelu jums mieru,saticibu,prieku,un liiksmu smaidu

Ko teiksi?